Sociální poradna pro seniory

Pokud máte jakékoliv dotazy, které se týkají našich sociálních a zdravotních služeb, případně jiných sociálních problémů seniorů, zašlete nám je přes e.mail: info@medicina-litvinov.cz, rádi Vám je v krátké době zodpovíme. Podívejte se také na nejčastěji kladené dotazy, možná zde odpověď na svoji otázku najdete.


Často kladené dotazy - FAQ

Vzhledem k opakujícím se dotazům s tématikou rozhodnutí zda umístit či neumístit své blízké do Domova pro seniory pokusíme se jednotlivé otázky, které Vás zajímají shrnout a odpovědět na ně v následujících řádcích:

  1. Jak poznám, kdy nastal ten okamžik?
  2. Musím?
  3. Jedná se o blízké osoby a vzniká pocit viny?
  4. Co tomu řekne okolí?
  5. Jak dlouho bude trvat adaptace na nové prostředí?

Jak poznám, kdy nastal ten okamžik?

Začněte uvažovat o tomto kroku, když cítíte, že už stávající péči nezvládáte, nebo Vás vyčerpává.

Musím?

Pokud pobyt doma není přínosem ani pro Vás, ani pro nemocného je potřeba situaci řešit. A jestliže nemůžete situaci zvládnout sami, požádejte o pomoc.

Jedná se o blízké osoby a vzniká pocit viny?

To je přirozené. Rozhodnutí není nikdy jednoduché. Zamyslete se však nad tím, zda–li ten, o kterého se bojíte, nakonec nebude mít v našem domově mnohem více péče, než jste schopni sami zvládnout. Jste na starost a péči sami, nás je zde mnohem více a jsme specialisté na péči o seniory.

Co tomu řekne okolí?

Nečekejte velké pochopení, můžete se setkat i s lidskou hloupostí a podezření, která vychází z neznalosti situace. Pokud budete mít jistotu, že o Vašeho blízkého je dobře a spolehlivě postaráno nedělejte si starosti.

Jak dlouho bude trvat adaptace na nové prostředí?

Jedná se o individuální záležitost u každého klienta, ale většinou platí, že po 14 dnech lze hodnotit úspěšnost jejich adaptace na nové prostředí. Ve většině případech dochází u klientů do této doby ke zlepšení jejich stavu v důsledku pocitu jistoty a klidu z pravidelně se opakujících činností a nových podnětů, na které jsou nuceni reagovat.